Klub

UKS PLESBAD PSZCZYNA JEST KLUBEM BADMINTONA,
W KTÓRYM TRENUJĄ GŁÓWNIE DZIECI I MŁODZIEŻ

Celem naszej działalności jest zachęcanie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu – przede wszystkim poprzez treningi badmintona. Rocznie w naszych zajęciach bierze udział ponad 100 dzieci i młodzieży.

Naszym zadaniem jest zabawa poprzez ruch, rekreacja ruchowa, profilaktyka prozdrowotna oraz wyczynowe uprawianie badmintona. Poprzez grupy najmłodszych, którzy na zajęciach się bawią, uczestniczą w obozach i wycieczkach, w kolejnych latach doprowadzamy trenujące dzieci i młodzież do medali na zawodach rangi mistrzowskiej. Nasi zawodnicy są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych.

Dotychczas zdobyliśmy 18 medali Mistrzostw Polski. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Paweł Pietryja, który zdobył już siedem medali we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior oraz senior). Reprezentował także nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów w Helsinkach, gdzie w grze deblowej zajął 9 miejsce. Oprócz Pawła w Kadrze Polski (juniorów i juniorów młodszych) znaleźli się Robert Czembor, Tomasz Palasz, Dawid Kieloch, Kamil Ogiegło, Miłosz Wiktorczyk, Weronika Strąk i aktualnie Anna Goc.

Sukcesy dzieci do ciężkiej pracy zmobilizowały ich rodziców, którzy wraz innymi zapaleńcami utworzyli własną grupę treningową. Dla nich m.in. od 12 organizujemy Noworoczne Turnieje Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny (od 2 lat także - Starosty) oraz wiele innych badmintonowych imprez.

W 2021 r. pszczyński badminton będzie obchodził już 40-lecie swego istnienia.